Ćwiczenia Komendanta Powiatowego PSP

Dnia 30.09.2018 nasza jednostka brała udział w ćwiczeniach organizowanych przez Komendanta Powiatowego PSP. Na ćwiczeniach założeniem taktycznym było ugaszenie pożaru lasu na górze Mikołaj oraz zasilenie w wodę jednostek biorących udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych na samej górze. Z racji znacznego przewyższenia terenu, utrudnionego dojazdu i dużej odległości od hydrantu od miejsca pożaru, zadaniem naszej jednostki przy współpracy z innymi jednostkami OPS było przedłużenie linii wodnej (zaczynającej się przy hali widowiskowo-sportowej na ulicy Średniawskiego)zaopatrującej jednostki gaszące na miejscu pożaru, oraz wykonanie tzw. „przepony” co pozwoliło przepompowywać dostarczoną do nas wodę wyżej do kolejnego samochodu („przepony”). Ćwiczenia zakończyły się pomyślnie a my jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia :).

Kilka zdjęć z ćwiczeń: